Stavebnictví
Stavebnictví
Průmysl
Průmysl
Nejnovější články
Protikorozní ochrana pomocí výparných inhibitorů koroze - Náhledový obrázek
Protikorozní ochrana pomocí výparných inhibitorů koroze
Ing. Peter Stuchlík, CSc., CTex ATI
Přestože korozní degradační procesy se týkají celé řady materiálů, pozornost zde bude věnována jen korozním procesům kovů, zejména slitin železa. Jakmile je jednou spuštěna korozní reakce, je velice problematické a nákladné ji zastavit, protože dochází k předávání elektronů nebo iontů po krystalové mřížce kovů. Proto je důležité mít neustále na paměti, že může dojít k nakumulování potenciálu a ke korozním procesům i poměrně daleko od místa, kde koroze započala (u železných slitin je obvyklá vzdálenost 30 cm). A je iluzorní si myslet, že existuje mechanický proces, který by dokázal korozi zastavit. Broušením se jeden konkrétní elektron neodstraní. Orientačně ukazuje závislost nákladů na zastavení a odstranění koroze obr. 1.
Alternativní zdroje energie pro lakovací linky - Náhledový obrázek
Alternativní zdroje energie pro lakovací linky
Martin Hublar
Naše firma IDEAL-Trade Service spol. s r.o. je předním výrobcem lakovacích technologií na klíč. V oblasti povrchových úprav jsme profesionálním partnerem našim klientům, a to nejen v České a Slovenské republice, již třetí desetiletí. V lakovnách se často setkáváme s řadou provozních a kvalitativních problémů, které se snažíme ve spolupráci s klienty úspěšně řešit. Jedním z nich je i požadavek našich zákazníků na změnu topného média pro jednotlivé technologické celky anebo dokonce CO2 neutralitu pro celou lakovnu.
Progresivní 2K zařízení Ransburg - Náhledový obrázek
Progresivní 2K zařízení Ransburg
Jan Kolář
Carlisle Fluid Technologies je přední světový výrobce produktů a systémů pro dodávku, aplikaci a vytvrzování stříkaných materiálů včetně barev, nátěrů, prášků, tmelů a spojovacích materiálů. Mezi odbornou veřejností je znám především pro své globální značky BGK, Binks, DeVilbiss, Hosco, MS a Ransburg, které jsou v tomto odvětví vysoce respektovány pro kvalitu, design a špičkovou technologii. Díky tomuto spojení několika skupin produktů v oboru povrchových úprav se nabízí využití společných zkušeností s poskytováním aplikačních řešení.

Staňte se předplatiteli

Výhody předplatného A získejte:
 • 4x časopis v tištěné formě ročně
 • Digitální verzi časopisu
 • Přístup k článkům pro předplatitele
 • Přístup do archivu všech čísel
300 Kč / rok
včetně poštovného
Získat předplatné
Výhody předplatného

Časopis

Na nejméně dvaatřiceti stranách zde publikují teoretické a praktické poznatky přední odborníci z příslušných domácích a zahraničních firem, výzkumných, vývojových a pedagogických pracovišť.

Po více než dvacetileté tradici se časopis stal uznávaným odborným periodikem, které odebírá převážná většina pracovišť v oboru.

Časopis je otevřeným periodikem všem odborným názorům z příslušných oborů, firem a pracovišť. Vydavatel, redakce a redakční rada vycházejí z toho, že jedině názorová pestrost může přispět k zajímavosti časopisu, jeho odborné úrovni a čtivosti i k technickému rozvoji příslušných oborů, na něž je v časopise kladen velký důraz.

Vydavatelem časopisu je VYDAVATELSTVÍ PRESS AGENCY, Ing. Václav Vaňkát.

Hlavní témata

 •  Nátěrové hmoty
 •  Technologie k nanášení nátěrovvých hmot ve stavebnictví a průmyslu
 •  Omítkoviny, tmely, lepidla
 •  Zateplovací systémy
 •  Technologické linky
 •  Vybavení lakoven
 •  Předúpravy a chemikálie
 •  Ekologie a odpady
 •  Předpisy, zákony, normy
 •  Projekce, ekonomika, kalkulace